S nadšením Vás vítám na svém blogu :) Prosím nelekejte se starších článků, nechala jsem je tu pro můj dobrý pocit... a vaše pobavení ,)

kapitola 1. Začátek

31. července 2011 v 13:07 | sifikilinia |  Sifikilinia
Příběh začáná u lian doma, právě se se svými rodiči a bratrem přistěhovali do města Sison. 1. půlce města plné panelových domů, mrakodrapů a obchodů se říká obchodní část. Té 2. plné parků, lesů, a louk se říká stromová část. Lian niní bydlí tak nějak na obouch, ped doem město za domem park.
Mami proč sme se museli stěhovat tady nikoho neznám a...A co zlatíčko? Nic mami vůbec nic.Snažila se kvli matce přectírat radost ale zároveň zde nechtěla strávit ani minutu svého drahoceného času.
Ovšem když vešla velkými dveřmi s mosaznou klikou dovnitř ani nemusela nic předstírat… Chodba byla světle zelená s červeným nábytkem a třemi dveřmi s čínskými znaky.Lianin pohled od obrazů na stěnách sklouzl na schodiště se zábradlím které svádělo ke sklouznutí.
Můj pokoj je tam nahoře?Zeptala se opatrně.Ano jdi ve druhém patře na konec chodby a tam to někde je…myslím.Lian vyběhla po schodech nahoru do druhého patra.Na konci chodby byly dvoje dveře,když Lian jedny otevřela uviděla svého bratra jak si do polic vybaluje své věci.Hele tedle pokoj už je obsazený, di si do druhýho.A hodil po sestře polštář.Au ten polštář sis Laile mohl odpustit.Zavřela dveře, otočila se a se zavřenýma očima vešla do protějšího pokoje. Jedna stěna byla tyrkysová a druhá žlutá.Nábytek v dřevěném designu byl skvělí, ale nejlepší byl výhled z okna.
Před oknem se tyčila mohutná právě kvetoucí třešeň. Lian odhrnula větev a zůstala koukat na park se stromy, písečnými dunami, kvetoucími stromy a louky s planými i okrasnými květinami. Na lavičce pod třešní seděla dívka, dívka s černými vlasy a červeným kimonem.
Lian jí odhadovala tak na 15 let. Ale proč brečí?vrtalo Lian hlavou. Najednou se dívka zvedla a s brekem utekla kamsi daleko kam už nebylo z Lianina okna vydět…Lian chtěla slézt po stromě dolů a rozběhnout se za dívkou ale vtom vešel do pokoje Lianin otec.Lian přiď za námi dolů.A tak musela Lian jít do nové kuchině.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 alisa44 alisa44 | 9. srpna 2011 v 17:58 | Reagovat

super,sklvělí,ultra,mega
toto si o tom myslí cvoklej pomocník:))

2 wicky60985 wicky60985 | 9. srpna 2011 v 18:05 | Reagovat

moc se mi to líbí

3 Haga Haga | 25. ledna 2012 v 11:31 | Reagovat

rozená spisovatelka :)
krásně napsáno :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama