S nadšením Vás vítám na svém blogu :) Prosím nelekejte se starších článků, nechala jsem je tu pro můj dobrý pocit... a vaše pobavení ,)

Leden 2012

kapitola 5. víla

8. ledna 2012 v 22:17 | sifikilian |  Sifikilinia
Ráno se Lian probudila a zjistila že Kimir už je vzhůru. Kimir? Co je? Takže než jsme se přistěhovali tak si potají bydlela u nás doma? No, tak trochu...fajn bydlela jsem tam tři roky. řekla potichu Kimir. A kde bydlíš ted? Chvíy jsem bydlela u Sift-yu, ale ted jsem našla menší opuštěnej baráček na konci ulice. Téda, to je drsný.řekla obdivně Lian, sama by to takhle určitě navidržela. Zato pro Kimir to je nejspíš hračka se v patnácti sama uživit. A ted pššššt Sift-yu se probouzí,ona o tom neví... Bavili ste se o mě? Zeptala se rozespale Sift-yu.Neee! Jen jsme si říkaly co budeme dnes dělat.Lian už je ti dnes dobře? Zeptala se Sift-yu. Coo,dobře? Ehmm jasně...Odpověděla nechápavě Lian. Kimir se k ní naklonila a pošeptala jí: aby tě nehledala tak sem jí řekla že seš na marodce protože ti není dobře... Ježíš děkuju. Zašeptala Lian. Víš věděla jsem že si jdeš někam schovat ty bojovnický věcičky a nechtěla jsem aby to někdo vyděl...Vysvětlila Kimir.
Lian vyšla ze stanu a hned se k ní přiřítila paní učitelka. Lian už ti je dnes dobře? Zeptala se. Coo,dobře? Ehmm jasně. Odpověděla zmateně a zalezla zpět do stanu. Kimir, a co si řekla jí? Zeptala se Lian. Aby tě nehledala tak sem jí řekla že si zůstala ve stanu protože ti není dobře! Obě dívky naráz vyprskly smíchy. Co se děje? Zeptala se nechápavě Syft-yu. Ale nic. Řekly nastejno a zase se rozesmály.
U snídaně:Lian sedni si sem držím ti tady poslední místo u našeho stolu! Vyzvala ji KImir. A kam si jako mam sednout já? Zeptala se Sift-yu. Jé sorry Sift....ale támhle u učitelů je ještě jedno volné místo...GRRRRR!!! Zavrčela naštvaně Sift-yu. Hele Lian jestli chceš můžu tě trénovat než bude další Federal School for Arts. Federal school for arts? Co to proboha je Kimir? Norsky to znamená něco jako spolková škola pro magii, a jednou za rok je nábor nových studentů kteří musí podstoupit složitou zkoušku. Když ji uděláš si právoplatným studentem Federal school for arts a tam tě naučí pořádně bojovat nebo kouzlit podle toho jestli jsi bojovnice nebo víla. A za další rok musíš složit další zkoušku aby ses dostala do dalšího, ještě těšího ročníku, a až složíš všechny tak pak teprve jsi právoplatná bojovnice nebo víla. Panebože to zní složtě, a v jakém ročníku si ty? Lian podrž se protože jsem v neuvěřitelnééééémmm ossmmééééém ročníku!!!!! Super gratuluju Kimi.
odpoledne: Tak Kimir koho posledního si vybereš do družstva? Lian nebo Sift-yu? Zeptal se pan tělocvikář. Jasně že Lian. Odpověděla Kimir jako by to bylo jasné jako že jedna a jedna jsou dvě. Písk HRA! Zapískal pan Zages a tím zahájil vybíjenou. Kimir jednou, dvakrát, třikrát přehodila pole protihráče a pak tou nejprudčí ranou strefila Syft-yu přímo do hrudníku. Joo! Zakřičela KImir a plácla Si s Lian dlaněmi ve vzduchu. Tak velkou ránu si dávat nemusela. Pokáraj ji pan Zages. Fajn tak sorry Syft-yu. Omluvila se ledabyle Kimir.
na večer:Lian tak jdeme ven, copak ti zavát tkaničky trvá tak dlouho? jo už jdu Kimir počkej. Sedli si na kámen za chatkami a povídaly si. Kimir nemyslíš si že Syft-yu vadí že se poslední dobou bavíš víc se mnou než s ní? Nevim, a upřímě mi to jedno s tebou toho mám mnohem víc zpolečného. A navíc mi poslední dobou už leze krkem to jak se furt vytahuje: hele jaký mám nový boty ,hele jakou mam novou kabelku, hele jakýho mám novýho kluka a bla ba bla. Je prostě blbá! To si fakt o mě myslíš? Ozvala se Syft-yu která stála hned za nimi a už se jí draly slzy do očí. Syft počkej já to tak...ale to už byla Syft-yu pryč.
u večeře: Tak děti chtěla bych vám něco uzmámit. Dnes večer bude ztezka odvahy! JOOOO ozval se křik všech studentů. Rozdělte si dvojce a a já si vás zapíšu.Kimir ty asi půjdeš se Sift-yu co? Zeptala se Lian. Ne ta je na mě pořád naštaná půjdu s tebou. Tak fajn. Řekla radostně Lian.
o půlnoci:Tak pojte za sebou a nezdržujta se,až dojdeme nazačátek trasy vyrazí první dvojce: Syft-yu a Molly. Za pět minut vyrazí další, půjdete podél svíček tam a zpátky a cestou se vás budo snažit ostatní a učitelé vystrašit, jet to jasné? Vysvětlovala učitelka cestu ke ztezce odvahy. Tak a jsme tady První dvojce může vyrazit, kdyby ste se ztratili zapískejte na píštalku! Lian, Kimir vy jdete hned po nich! Ano paní učitelko. Lian než uběhne pět minut pojd zatim trénovat! Tak jo. Fajn to nejdůležitější, umět zprávně chytit protivníka. Takhle sleduj. Řekla a ukázala Lian složitý chvat. Lian se to snažila napodobyt ale spadla přímo na Kimir takže to vypadalo jako že se obímají. Výborně Sift-yu a Mia už jsou zpět! Ohlásila paní učitelka. Ty jo já si musim dojít vičurat řekla se smíchem Sift a zašla za strom kde se právě Lian a Kimir obímaly. Aha tak už toho mam dost, Kimir proč ti na Lian poslední dobou záleží víc než na mě? Vyhrkla Syft-yu. Nee, špatně sis to vyložila, ona na mě spadla! Bránila se Kimir. Jasně tak proč s ní trávíš víc času než se mnou? Já,ale tay mi to neuvěříš. Ale fajn jestli to tolik chceš říct tak jsme bojovnice! Stačí, no a ted to běž vykvákat celýmu světu! Začla už křičet Kimir. Ale já vím že si bojovnice, Já tě totiš znam narozdíl ty o mě skoro nic nevíš. Křičela už také Syft-yu. To se teda pleteš já o tobě vím všechno! Jo, a co tohle: Já jsem víla kořenů! Zařvala už na celý les Syft-yu, vznesla se v zeleném oblaku a prostě jen tak odletěla...